به کار بردن برخی عبارات و جملات در مشاجرات، هیچگاه باعث از بین رفتن مشاجرات نمی شوند، بلکه باعث بالا گرفتن بحث نیز می گردند. برای مثال زمانی که با فردی مشاجره می کنید، هیچگاه از عباراتی چون “آرام باش” و یا “خونسرد باش” استفاده نکنید، زیرا این عبارات موجب می شوند که فرد عصبانی تر و ناراحت تر شوند. علاوه بر این دو جمله، عبارات دیگری نیز وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

تو دقیقا مانند … رفتار می کنی

هیچگاه در بین مشاجرات خود به طرف مقابلتان نگویید که تو همانند برادرت، دوست صمیمیت و مادرت رفتار می کنی، زیرا این عبارت باعث می شوند که موضوع مشاجره فراموش شده و بحث دیگری شروع شود. با به کار بردن این عبارت شما در واقع شخصیت و غرور وی را هدف قرار می دهید.

“تو هرگز …” و “تو همیشه …”

از به کار بردن عباراتی که با “هیچ” و “هرگز” شروع می شوند، بپرهیزید، برای مثال از جملاتی همچون «تو هرگز به من توجهی نمی کنی و من برای تو هیچ وقت اهمیت ندارم»، استفاده نکنید، بلکه به طور واضح برای همسرتان توضیح دهید که چه چیزی شما را اذیت می کند و مشکل شما چیست. با انجام این کار می توانید با یکدیگر گفت و گو کنید و این مشکل را بدون هیچ مشاجره ای حل نمایید.

من می روم

برخی جملات باعث از بین رفتن اعتماد طرفین نسبت به یکدیگر می شود، جملاتی همانند «دیگر دوستت ندارم و می خواهم تو را ترک کنم» و یا «دیگر همه چیز بین ما تمام شد، من می خواهم بروم». این جملات مشکلاتی را به وجود می آورند که اکثر اوقات غیرقابل جبران هستند. سعی کنید هنگامی که عصبانی می شوید کمی قدم بزنید تا بر اعصاب خود مسلط شده و آرام شوید، آن موقع با همسرتان صحبت کرده و مشکل را برطرف نمایید.

چرا بی دلیل عصبانی می شوی؟

یا بیان این جمله درواقع دارید به طرف مقابلتان می گویید که هیچ دلیلی برای عصبانیتش وجود ندارد، به خاطر داشته باشید که بیان این جمله برخلاف انتظارتان باعث می شود که عصبانیت همسرتان بیشتر شود. همه انسان ها هنگامی که عصبانی می شوند، دوست دارند شخصی به حرف آنها گوش داده و درکشان کند، حتی اگر دلیل عصبانیتشان مهم نباشد. شما می توانید به جای به کار بردن چنین جمله ای از عبارت: «چرا به خاطر چنین موضوع کوچکی خودت را ناراحت می کنی»، استفاده کنید، زیرا باعث می شود که فرد کمی آرام شده و مشکلش را برایتان بازگو کند تا به کمک یکدیگر آنرا حل کنید.

سعی کنید هنگام مشاجره خانوادگی و یا بحث میان زن و شوهر، هرگز عبارات ذکر شده در بالا را به کار نبرید، زیرا این عبارات به اصطلاح بنزینی بر روی آتش هستند و باعث می شوند طرف مقابلتان بیشتر از پیش عصبانی شود.

مشاجره خانوادگی,بحث میان زن و شوهر,دعوای خانوادگی,دعوای زن و شوهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.