تغییرات کوچک گاهی برای لذت بخش شدن زندگی لازم است، زیرا باعث می شوند که خوشحال تر و موفق تر شویم، اما لازم به ذکر است که تعداد کمی از انسان ها این تغییرات را ایجاد کرده و مطابق آن رفتار می کنند، زیرا آنها از متعهد شدن به کاری برای تغییر زندگیشان هراس دارند. در عوض اینکه همیشه به فکر تغییرات بزرگ و افراطی باشید، می توانید با تغییرات کوچک و ساده زندگی خود را لذت بخش تر کنید. در ادامه تعدادی از این تغییرات کوچک را معرفی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

ذهن خود را برای خوش بینی برنامه ریزی کنید

روانشناسان بر این باورند که احساسات انسان ها بر اعمال و افکارشان تاثیر می گذارد، امروزه اطرافمان را موارد منفی که باعث بروز افکار منفی به ذهنمان می شوند، احاطه کرده و تنها راه رهایی از آن داشتن ذهنی مثبت اندیش می باشد که در موارد زیر به شما می گوییم چگونه مثبت اندیش شوید.

۱) داشتن دفتر شکرگزاری

هر شب قبل از خواب مواردی را که به خاطر آنها شکرگزار و قدردان هستید را یادداشت کنید، زیرا این کار باعث خوشحالی و آرام شدن ذهن شده و موجب می شود خواب مفیدی داشته باشیم.

۲) ساخت عبارات تاکیدی مثبت

عباراتی که پیشرفت ما را در زمینه مورد نظرمان تایید می کنند را بسازیم و مدام تکرارشان کنیم تا به اصطلاح ملکه ذهنمان شوند.

۳) کارهای تمیزکاری را سریع انجام دهید

سعی کنید کارهای تمیزکاری خانه را فوری انجام دهید، برای مثال هر روز صبح به محض خارج شدن از تختتان آنرا مرتب کنید و یا صبحانه خود را که میل کردید، همان موقع ظرف ها را بشویید. این کارها باعث می شود حس موفق بودن، منظم بودن و توانایی کنترل اوضاع را داشته باشید.

۴) بیش از توانتان متعهد نشوید

زمانی که کاری را برعهده می گیرید فقط بر روی آن تمرکز کنید و سعی نکنید که هرکس از شما درخواستی داشت آنرا قبول کنید و زمان انجام آنها و تحویلشان با خود بگویید کاش این کار را قبول نمی کردم، زیرا این کار باعث می شود که که نتوانید همه کارها را به بهترین نحو ممکن انجام داده و به موقع تحویل دهید. بنابراین یک یا چند کار را که از پس انجام دادنشان برمی آیید را قبول کنید و آنها را به موقع و با کیفیت بالا تحویل دهید.

برای داشتن یک زندگی لذت بخش باید سعی کنید خصوصیات افراد شاد را در خود تقویت کنید بنابراین در این مقاله ما با ارائه دادن این نکات، شما را در داشتن احساس خوشبختی در زندگی یاری نمودیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.