پس انداز پول برای آینده برخلاف عقیده برخی افراد، خساست نمی باشد و راه کاری عالی و کارآمد است. اکثر افرادی که بر این باورند که پس انداز نوعی خساست است و باید از پول خود تمام و کمال استفاده کرد و لذت برد، در اواسط ماه دیگر پولی برایشان نمی ماند و مجبور می شوند که از دیگران پول قرض کنند، اما افرادی که همیشه پس انداز دارند در اینگونه مواقع از پس انداز خود استفاده می کنند. لازم به ذکر است که پس انداز کردن یکی از عادات مثبت افراد موفق و ثروتمند می باشد، بنابراین اگر می خواهید فردی موفق و ثروتمند شوید، سعی کنید همیشه مقداری از پول خود را پس انداز کنید. با ما همراه باشید تا در ادامه مواردی را که در این زمینه به شما کمک می کند را معرفی نماییم.

بودجه بندی

در ابتدا سعی کنید در آخر ماه اول لیست مخارج خود را یادداشت کنید، تا اول ماه بعد بدانید چه مقدار پول برای خرج ماه خود احتیاج دارید و چه مقداری را می توانید پس انداز کنید به خاطر داشته باشید که همیشه علاوه بر خرج خانه مقداری دیگر هم برای اتفاقات پیش بینی نشده کنار بگذارید و باقی مانده پول خود را پس انداز کنید.

اسکناس به جای کارت اعتباری

اگر همیشه که به خرید می روید کارت اعتباری خود را همراه خود ببرید، ممکن است هر چیزی را که می بینید وسوسه شوید که آنرا بخرید، اما زمانی که داخل کیف پول خود مقدار معینی که برای خرید احتیاج دارید قرار دهید، باعث می شود که به همان اندازه که پول دارید چیزی بخرید و بیشتر از آن خرج نکنید. این کار به شما کمک می کند تا خرید وسایل اضافی که مورد نیاز نیستند را ترک کنید.

پس انداز برای آتیه

این نوع پس انداز با پس انداز معمولی متفاوت است و تفاوت آن این می باشد، هنگامی که شما برای آتیه خود پول پس انداز می کنید باعث می شود هنگامی که بازنشسته می شوید کمی پس انداز داشته باشید تا بتوانید امورات زندگیتان را بگذرانید و لازم نیست که به خود گرسنگی دهید و یا از تمام خرج خود بزنید، بلکه می توانید علاوه بر خرید مایحتاج زندگی، پولی را هم برای آینده خود کنار گذاریم.

هدف گذاری برای پس انداز کوتاه مدت

با توجه به درآمدتان برای خود مشخص کنید که هر هفته مقداری پول را پس انداز کنید و این کار به شما کمک می کند تا همیشه این کار را انجام دهید و هر هفته مقدار خرج خود را کنترل کنید تا در آخر هفته مبلغ مورد نظرتان برای پس انداز را داشته باشید، اما اگر بخواهید سالانه مبلغی را پس انداز کنید باعث می شود دیگر حساب دخل و خرج خود را نداشته و گاهی کمتر از مبلغی که در نظر گرفته اید پول برای پس انداز داشته باشید.

بنابراین سعی کنید همیشه برای آینده خود، پولی را پس انداز کند تا در آینده اگر در موقعیتی قرار گرفتید که به پول احتیاج داشتید، آن مقدار را از پس اندازتان بردارید و از کسی پول قرض نکنید. پس انداز کردن پول یکی از راه های ساده برای رسیدن به ثروت است بنابراین با پس انداز پول می توانید به موفقیت شخصی خود دست یابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.