عادات مخربی وجود دارند که همه ما از آنها مطلع هستیم، اما انجام آنها را ترک نمی کنیم. برای مثال همه ما می دانیم که سیگار کشیدن یکی از عادات مخرب می باشد و مضرات فراوانی را به دنبال دارد یا خوردن فست و فود و غذاهای ناسالم آسیب های جدی بر بدن وارد می کنند، اما همچنان برخی از افراد عادت های منفی مانند سیگار کشیدن و خوردن غذاهای ناسالم را ترک نمی کنند. این عادات اگر به بخشی از روال زندگی تبدیل شوند، ترک کردنشان بسیار سخت می شود. در ادامه مقاله عاداتی که همیشه انجام می دهید و عضوی از روال زندگی شما شده اند را معرفی خواهیم کرد.

رویدادهای استرس زا را مدام برای خود تکرار می کنید

گاهی برخی از افراد عادت دارند که رویدادهای استرس زایی که قبلا اتفاق افتاده اند را مدام برای خود تکرار کنند. این کار باعث می شود که به مرور زمان افسرده شوند. برای رهایی از این کار بهتر است در صورت تمرکز بر روی اتفاقات، راه حلی برای آن بیابید و این در صورتی امکان دارد که ذهن خود را از آن مشکل خالی و راه حل هایی که به ذهنتان می رسند را یادداشت کرده، بهترینشان را انتخاب و آنها را عملی کنید.

مشکلاتتان را با دوستان و دیگران در میان می گذارید

گاهی لازم است که مشکلات خود را با دیگران به خصوص دوستانتان در میان بگذارید تا در صورتی که می توانند در حل این مشکلات به شما کمک کنند، اما اگر به این کار عادت کنید باعث می شود که همیشه فقط بر روی مشکلات و جنبه های منفی آن تمرکز کنید. در این گونه مواقع فرد برای یافتن راه حل، محتاج دیگران می شود و خود تلاشی برای یافتن راه حل مناسب نمی کند.

اکثر وقتتان را در شبکه های اجتماعی می گذرانید

برخی از افراد اکثر وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، این کار به روان انسان آسیب می زند. دلیلش این می باشد که فرد هر روز صبح در کانال ها و صفحات مختلف اجتماعی خبرهای ناراحت کننده می خواند و یا گاهی عکس هایی از زندگی دوستان خود می بیند و خود را با آنها مقایسه می کند و باعث می شود که فکر کند از دیگران کمتر است. مطالعات اخیر نشان داده اند که وقت گذراندن در فضای مجازی باعث دور شدن فرد از اجتماع، خانواده و دوستان می شود و فرد به گوشه گیری روی می آورد که این مورد به مرور زمان باعث می شود فرد افسرده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.