تکنیک های بسیاری وجود دارد که گاهی دوستانتان برای کاهش استرس و اضطراب به شما پیشنهاد می کنند و یا گاهی این تکنیک ها را از داخل اینترنت یافته و به آنها عمل کنید. پس از گذشت مدتی از به کار بردن این روش ها متوجه می شوید که این تکنیک ها نه تنها استرس شما را کاهش نداده اند، بلکه باعث افزایش استرس و بروز مشکلاتی دیگر و بزرگتری می شود. در ادامه نکاتی را که در بین مردم به عنوان رسیدن به آرامش می باشد و اشتباه هستند را معرفی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

مشکلات خود را با دیگران در میان گذاشتن

گاهی درد و دل کردن با یک دوست پس از یک روز کاری طاقت فرسا و پرمشغله، خوب می باشد، اما این کار زمانی اشتباه بوده و موجب افزایش استرس و از بین رفتن آرامش شما می شود که به عادت تبدیل شود. هنگامی که این کار عادت می شود، فرد دیگر نمی تواند بر روی موضوع دیگری جز مشکل خود و جنبه های منفی آن تمرکز کند. این کار علاوه بر عدم تمرکز باعث می شود که حتی مشکلات کوچک را آنقدر برای خود بزرگ کنیم که نتوانیم آنها را حل کنیم.

هنگام عصبانیت وسایل نزدیک به خود را پرت کردن

گاهی برخی افراد و یا برخی سایت ها به شما پیشنهاد می کنند، هنگامی که عصبانی می شوید، وسایلی را که نزدیکتان هستند را بشکنید. حتی در برخی از کشور ها اتاقی به نام «اتاق خشم» تعبیه شده که افراد هنگامی که عصبانی هستند، می توانند به این اتاق بروند و وسایل موجود را بشکنند تا کمی اعصابشان آرام شود. این کار اشتباه می باشد و گاهی اثر بخش است و می توانید آرام شوید، اما گاهی ممکن است عصبانیتتان به قدری زیاد باشد که با شکستن وسیله ای علاوه بر اینکه آرام نمی شوید، بلکه خشمگین تر می شوید. بنابراین هیچگاه به این توصیه عمل نکنید.

از مکمل های گیاهی به جای ویتامین ها استفاده کردن

گاهی مصرف برخی از مکمل های گیاهی نتایج منفی و عکس بر روی فرد دارند و باعث افزایش استرس می شوند. گاهی این مکمل ها باعث کاهش استرس شده، اما مشکلات دیگری را همچون مشکل تپش قلب، نارسایی کلیوی و مشکلات جبران ناپذیر دیگری را نیز به دنبال خواهند داشت.

بی اعتنایی و یا انکار مشکلات خود

برخی از افراد بر این باورند که اگر بتوانید افکار منفی را از ذهن خود دور نگه دارید، می توانید ذهنی آرام داشته باشد و به هدف خود برسید، اما باید بدانید که همیشه نمی توان مشکلات را نادیده گرفت و آنها را انکار کرد، بلکه باید آنها را پذرفت و سعی کرد با آرامش با آنها مقابله کرد.

امیدواریم اگر کسی به شما این موارد را معرفی کرد و یا داخل اینترنت آنها را یافتید هیچگاه به آنها عمل نکنید، زیرا این عوامل همانطور که گفته شد، اشتباه بوده و گاهی استرس را افزایش داده و یا موجب بروز مشکلات جدی و جبران ناپذیر دیگری می شوند. شما می توانید برای برقراری آرامش در زندگی خود از راهکارهای ساده ای مانند کتاب خواندن کمک بگیرید. یکی دیگر از راه های رسیدن به آرامش گوش کردن به موسیقی مورد علاقه تان است.

پیروز و سربلند باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.